Kalkulator PAYBACK

Jakie księgarnie internetowe są dostępne dla miłośnika książek w Polsce?

Badania przeprowadzone przez Instytut Książki na temat czytelnictwa w Polsce wskazuje, że 38% Polaków przeczytało przynajmniej jedną książkę w ciągu ostatnich 12 miesięcy[1]. Czytanie książek w wersji papierowej lub e-booków to wciąż jedna z najchętniej wybieranych form relaksu po pracy. Aby znaleźć interesujący cię tytuł, nie musisz wychodzić z domu – w sieci czekają na ciebie księgarnie, w których kupisz książki różnych wydawnictw. Sprawdź, gdzie kupować książki, aby zbierać punkty PAYBACK na atrakcyjne nagrody rzeczowe, vouchery do wykorzystania w sieci EMPIK oraz zniżki na zakupy.
Jakie księgarnie internetowe są dostępne dla miłośnika książek w Polsce?

Gdzie można znaleźć książki na zamówienie?

Niektóre tytuły literackie nie są dostępne od ręki. Dotyczy to przede wszystkim starszych wydań, specyficznych wydawnictw naukowych lub autorów, którzy nie są popularni w Polsce. Księgarnie stacjonarne lub antykwariaty, które aktualnie nie mają konkretnej książki w swoich magazynach, często dają możliwość zamówienia jej. W tym przypadku musisz jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ sprowadzenie interesującej cię pozycji może potrwać nawet 2 tygodnie. W zależności od polityki danej firmy za sprowadzenie takiego trudno dostępnego okazu może zostać naliczona dodatkowa opłata.

Niektóre księgarnie internetowe również oferują książki na zamówienie. Jeśli wybrany tytuł jest aktualnie niedostępny, skontaktuj się z obsługą klienta
i zapytaj o możliwość sprowadzenia danego tytułu. Tu, podobnie jak w przypadku księgarni stacjonarnych, musisz liczyć się z wydłużonym czasem oczekiwania.

Gdzie kupować e-booki?

Papierowe wydania książek często zastępowane są przez e-booki, które możesz odtworzyć w przeznaczonym do tego czytniku, oraz audiobooki – spora grupa osób preferuje „słuchanie” książek, któremu można oddawać się w trakcie wykonywania domowych obowiązków lub relaksującej kąpieli. Wiele księgarni i modeli subskrypcyjnych wychodzi naprzeciw tym preferencjom i oferuje popularne tytuły w formie e-booków. Przykładem może być Legimi, czyli aplikacja, dzięki której zyskujesz dostęp do tysięcy książek w chmurze. Jeśli podpiszesz umowę na rok lub czas nieokreślony, zyskasz nieograniczony dostęp do tysięcy tytułów. Pamiętaj, że podpisanie umowy abonamentowej lub zakup e-booków u tego dostawcy premiowany jest punktami PAYBACK. Podobne usługi świadczy platforma EMPIK GO związana z popularną siecią księgarni. Oprócz e-booków znajdziesz tam również podcasty.

Kupuj książki, e-booki i audiobooki z PAYBACK, a zebrane punkty wymieniaj na kolejne tytuły

punkciak

Jak wgrać e-booka na Kindle’a?

Kindle to popularny czytnik e-booków, który pozwala ci szybko odtworzyć zakupione książki. Aby wgrać e-booka:

  1. Dokonaj płatności na wybranej platformie oferującej e-booki.
  2. Pobierz e-booka na swój komputer. Większość dostawców wysyła je na podany wcześniej adres e-mail.
  3. Podłącz czytnik Kindle do laptopa za pomocą kabla USB lub Wi-Fi.
  4. Przenieś plik do odpowiedniego folderu i rozpocznij lekturę.

Od lipca 2022 roku masz możliwość przesyłania plików w formacie EPUB bezpośrednio na czytnik Kindle. Wystarczy, że w trakcie pobierania ustawisz odpowiedni format (EPUB) i wybierzesz opcję „Wyślij do Kindle”.

Gdzie szukać nowości wydawniczych?

Informacje o nowościach wydawniczych znajdziesz na stronach ulubionych wydawnictw lub portalach o tematyce kulturalnej. Aby być na bieżąco, obserwuj ich profile w mediach społecznościowych – na Facebooku lub Instagramie. Sprawdzaj też kanały EMPiK-u – tam znajdziesz nie tylko listę najnowszych tytułów, lecz także informacje o ciekawych spotkaniach autorskich w salonach stacjonarnych. Podczas sprawdzania informacji o nowościach wydawniczych możesz od razu wykorzystać swoje punkty PAYBACK i wymienić je na kartę podarunkową do wykorzystania w EMPiK-u. Dzięki niej możesz mieć wybrane tytuły całkowicie za darmo – przykładowo, żeby otrzymać voucher o wartości do 25 zł, zbierz 2750 pkt PAYBACK. Aby je zgromadzić, kupuj w sklepach partnerskich i korzystaj z kuponów promocyjnych dostępnych w aplikacji i na stronie internetowej Programu.

Aktywuj kupon przed zakupem nowej książki
Proszę wprowadzić kwotę zakupów
Proszę wybrać rodzaj kuponu
Proszę wprowadzić wartość kuponu
Proszę wybrać wartość kuponu

Gdzie kupować książki w języku angielskim?

Chcesz czytać książki i szlifować umiejętności językowe? Księgarnie anglojęzyczne prowadzą sprzedaż internetową, a polskie wydawnictwa również oferują szeroki wybór tytułów w języku angielskim. To nie tylko pomoce do nauki języka, lecz także popularne tytuły z literatury pięknej, które możesz przeczytać w oryginale. Pozycje anglojęzyczne znajdziesz także na platformach z e-bookami i audiobookami. Wybieraj sklepy partnerskie PAYBACK i zbieraj punkty podczas zakupów!

Najważniejsze informacje w tym artykule:

  • Gdzie szukać e-booków i jak najprościej zainstalować je na czytniku Kindle.
  • W jakich księgarniach i aplikacjach kupować książki, aby zgarnąć kolejne punkty PAYBACK.
  • Ile punktów PAYBACK trzeba zdobyć, aby otrzymać książkę o wartości 25 zł w ramach karty podarunkowej do EMPiK-u.
  • Gdzie szukać nowości wydawniczych i jakie możliwości oszczędzania daje sieć księgarni EMPiK.
  • Gdzie szukać książek w języku angielskim.

[1]https://instytutksiazki.pl/files/upload/files/Wste%CC%A8pne%20wyniki%20czytelnictwa.pdf

Wróć do kalkulatora
Zobacz również:
Czym są platformy VOD i skąd ich popularność?

Platformy VOD w Polsce - gdzie oglądać filmy i seriale?

Chcesz cieszyć się dobrym kinem VOD i oszczędzać dzięki PAYBACK? Sprawdź jak to robić

Czytaj więcej
Sklepy z wyposażeniem wnętrz – gdzie szukać akcesoriów wnętrzarskich?

Sklepy z wyposażeniem wnętrz – gdzie szukać akcesoriów wnętrzarskich?

Szukasz sposobu na modny i ponadczasowy wystrój domowych wnętrz? Sprawdź porady.

Czytaj więcej
Gdzie kupować tanie kosmetyki? Jak ich szukać w sklepach i drogeriach?

Gdzie kupić tanio kosmetyki i jak ich szukać?

Poznaj porady Pani_od_Oszczędzania i dowiedz się jak nie zbankrutować na kupnie kosmetyków

Czytaj więcej