Kalkulator PAYBACK

Ceny paliw w Polsce


Oblicz koszt przejazdu

Szukasz sposobu na tańsze podróżowanie?
Tu znajdziesz odpowiedź. Skorzystaj z poniższego kalkulatora, przelicz koszt przejazdu i sprawdź, gdzie zatankujesz taniej.

SPRAWDŹ KOSZT PALIWA
Kalkulator spalania paliwa
  Kliknij na cenę z tabeli, aby wkleić ją w to pole
Obniż cenę paliwa °punktami PAYBACK
Aby obniżyć cenę 65 litrów paliwa o 30 gr/L musisz przeznaczyć:
1 950 °P
Średnie ceny paliw w Polsce*
Średnie ceny według województw*
*Źródło danych: reflex.com.pl. Ceny detaliczne opracowane na podstawie cotygodniowego monitoringu przeprowadzanego przez Reflex sp. z o.o. w oparciu o statystyczną metodę reprezentacyjną. Ceny publikowane na stronie w każdy piątek do godziny 11.00.
Oznaczenia benzyny i oleju napędowego

Jakie są symbole benzyny i oleju napędowego na stacjach benzynowych?

Benzyna, olej napędowy i gaz to rodzaje paliw, które na stacjach benzynowych oznaczane…

Czytaj więcej
Jak jeździć ekonomicznie? Najważniejsze zasady

Jak jeździć ekonomicznie samochodem? Na czym polega ekonomiczna jazda?

Często podróżujesz i zależy Ci na tym, by zmniejszyć koszty eksploatacyjne auta?…

Czytaj więcej

Bądź smart w podróży

chevron

Co ma wpływ na ceny paliw?

  • cena ropy naftowej na świecie;
  • aktualny kurs walut;
  • aktualna stawka podatku akcyzowego;
  • wysokość opłaty emisyjnej;
  • wysokość opłaty paliwowej;
  • koszt transportu surowca z rafinerii;
  • sytuacje kryzysowe (wojna, inflacja etc.);
  • koszt energii elektrycznej.

Ceny za litr benzyny czy oleju napędowego kształtują się na podobnym poziomie, jednak mogą różnić się nawet o kilkanaście groszy w zależności od marży detalicznej, którą ustala właściciel stacji czy lokalizacji – więcej zapłacisz za paliwo przy autostradach niż przy drogach krajowych i lokalnych.

chevron

Sprawdź aktualne ceny paliw z PAYBACK

Jeśli jesteś uczestnikiem Programu PAYBACK, możesz być na bieżąco ze średnimi cenami paliw dzięki prostemu narzędziu, którym sprawdzisz nie tylko, ile kosztuje benzyna, olej napędowy czy LPG w województwie, do którego się wybierasz, ale również skorzystasz z kalkulatora spalania paliwa. Praktyczne tablice z cenami są dostępne na stronie internetowej. Jeśli wiesz, ile kosztuje paliwo w danym województwie, możesz z łatwością ocenić, czy stacje, które mijasz po drodze, nie zawyżają cen. Gdy użyjesz Google Maps, możesz porównać ceny na poszczególnych stacjach oraz wyznaczyć trasę do punktu, który oferuje najkorzystniejsze stawki. Aby to zrobić, po prostu wybierz w menu aplikacji „Stacje paliw”, zobaczysz je w formie pinezek zaznaczonych na mapie. Przy niektórych punktach pojawi się cena za litr paliwa.
Dzięki PAYBACK nie tylko sprawdzisz średnie ceny paliw i zaplanujesz ekonomiczną podróż, ale także otrzymasz zniżki na paliwo. Pamiętaj, że °punkty, które zgromadzisz na koncie PAYBACK, możesz w każdej chwili wymienić na tańsze tankowanie na stacjach bp Polska. Jeśli jesteś uczestnikiem Programu, benzyna, olej lub gaz mogą być dla Ciebie tańsze w tym miejscu!

chevron

Kalkulator spalania paliwa – co to takiego?

Spalanie paliwa w Twoim samochodzie zależy od wielu czynników.

Ma na nie wpływ pojemność i moc silnika, prędkość jazdy oraz sposób zmiany biegów. Twoje auto spali najmniej paliwa, jeśli poruszasz się po autostradzie lub drodze ekspresowej z prędkością 90-120 km/h, płynnie zmieniasz biegi i unikasz gwałtownego hamowania. Najwięcej paliwa potrzeba na jazdę po zakorkowanym mieście.
Kalkulator spalania paliwa to proste narzędzie, które pomoże Ci obliczyć, ile paliwa spali Twój samochód na odcinku 100 km. Dzięki temu możesz oszacować koszt zbliżającej się podróży. Aby skorzystać z kalkulatora, potrzebujesz również aktualnej ceny paliwa. Sprawdzisz ją szybko na tablicy z cenami, gdzie uwzględnione są różnice między poszczególnymi województwami.

chevron

Zaplanuj ekonomiczną podróż z PAYBACK!

Jeśli jesteś uczestnikiem Programu PAYBACK, możesz korzystać zarówno z tablic z aktualnymi cenami paliw, jak i z kalkulatora spalania. Te dwa narzędzia wzajemnie się uzupełniają – aby skorzystać z kalkulatora, musisz podać aktualną cenę paliwa dla województwa, do którego podróżujesz. Pamiętaj, że jest to wartość zmienna, która zależy od wielu czynników.

Ceny paliw na poszczególnych stacjach możesz porównać w aplikacji Google Maps. Jeśli znajdziesz na mapie stacje bp Polska, możesz wykorzystać swoje °punkty PAYBACK, aby obniżyć rachunek za paliwo lub zatankować całkowicie za darmo!