Kalkulator PAYBACK

Jak kupować tanie środki czystości – gdzie ich szukać?

Badania szwajcarskiej firmy Batmaid wykazały, że co piąty Polak sprząta codziennie, a 40% społeczeństwa robi to co kilka dni. Bez wątpienia każdy szuka oszczędności. Dlatego warto sprawdzić, ile wydajemy na artykuły do sprzątania i poszukać sposobu, by kupować taniej. Z Programem PAYBACK to proste – zebrane punkty możesz wymieniać na tańsze zakupy w drogerii dm. Każdy zakup chemii gospodarczej, mydła czy płynu do szyb zasili twoje konto!
Jak kupować tanie środki czystości – gdzie ich szukać?

Jak kupować tanie środki czystości – gdzie ich szukać?

Na zakup środków czystości wydajemy nawet kilkaset złotych miesięcznie. To spora część domowego budżetu, dlatego warto poszukać oszczędności. Najpierw znajdź miejsca, w których można taniej kupować dobrej jakości produkty do sprzątania. Jako pierwsze na myśl przychodzą sklepy stacjonarne, a wśród nich hipermarkety i dyskonty – popularne marki będą w nich o kilka złotych tańsze niż w lokalnych sklepach.

Jeśli nie chcesz tracić czasu na buszowanie po marketach, poszukaj atrakcyjnych promocji w internecie. Znajdziesz je m.in. w drogeriach internetowych. Korzystne ceny czekają na ciebie także na platformach aukcyjnych takich jak Allegro. Pamiętaj, że jako uczestnik Programu PAYBACK możesz robić tańsze zakupy u partnerów. Wystarczy, że wymienisz zgromadzone punkty PAYBACK na voucher do wykorzystania na Allegro lub użyjesz ich do obniżenia swojego rachunku w Drogeriach dm.

Potrzebujesz specjalistycznych preparatów i nie chcesz wydawać na nie fortuny? Weź swoją kartę PAYBACK i udaj się do najbliższego marketu PSB Mrówka. Kupisz w nim profesjonalne produkty do czyszczenia różnych powierzchni i zbierzesz kolejne punkty. Również u tego partnera Programu możesz dzięki nim obniżyć swój rachunek.

Zacznij oszczędzać z PAYBACK kupując chemię i środki czystości z kartą

punkciak

Kiedy szukać tanich środków czystości do domu?

Aby zaoszczędzić na chemii do sprzątania, szukaj wyjątkowych okazji cenowych. Pomogą Ci w tym gazetki promocyjne hipermarketów i drogerii. Ukazują się one średnio co 2 tygodnie w formie tradycyjnej lub online. Obserwuj profile ulubionych sklepów w mediach społecznościowych – tam regularnie pojawiają się informacje o najnowszych promocjach. Bądź też w kontakcie ze znajomymi, którzy – podobnie jak ty – szukają sposobów na oszczędzanie i mogą przesyłać Ci wiadomości o okazjach, które sami upolowali.

Jak oszczędzać na chemii gospodarczej w domu? Porady

Kupno tanich produktów do sprzątania to pierwszy krok do oszczędzania. Aby w twoim budżecie domowym pozostało jeszcze więcej środków, znajdź sposoby, aby oszczędnie używać chemii gospodarczej. Jak to zrobić? Oto kilka praktycznych wskazówek:

 1. Używaj mniejszej ilości produktów czyszczących do sprzątania domu – nie oszczędzaj ich przesadnie, ale używaj z umiarem. Możesz np. rozcieńczać wydajne płyny do mycia naczyń.
 2. Sprzątaj na bieżąco – konieczność zrobienia generalnych porządków znacznie zwiększa zużycie artykułów do sprzątania.
 3. Jeśli to możliwe, wybieraj produkty wielofunkcyjne lub wielozadaniowe – np. jeden płyn do określonego rodzaju powierzchni, który będzie można używać w kuchni i w łazience.
 4. Kupuj produkty czyszczące w dużych opakowaniach, aby zmniejszyć koszty.
 5. Dbaj o środowisko i wybieraj produkty czyszczące, które są biodegradowalne lub naturalne. One także bywają dostępne w promocyjnych cenach. Pamiętaj przy tym o właściwej segregacji śmieci.
 6. Przygotowuj własne detergenty do czyszczenia. Używaj powszechnie dostępnych, tanich składników, takich jak sól, ocet, soda oczyszczona czy sok z cytry.

Sprawdź też, od czego zacząć wiosenne porządki w domu i ogrodzie.

Kupuj chemie gospodarczą i oszczędzaj dzięki kuponom!
Proszę wprowadzić kwotę zakupów
Proszę wybrać rodzaj kuponu
Proszę wprowadzić wartość kuponu
Proszę wybrać wartość kuponu

Jakie środki czystości zużywamy najczęściej i które najwięcej nas kosztują?

Pandemia COVID-19 poszerzyła wiedzę ludzi na temat środków czystości, co przełożyło się na zwiększoną popularność takich produktów jak preparaty do pielęgnacji powierzchni, mycia toalet, zmywania naczyń. Szczególnie popularne stały się też środki do dezynfekcji rąk i powierzchni, które wciąż używane są w miejscach publicznych i wielu domach. Do najczęściej wykorzystywanych środków czystości należą więc:

 • mydła do rąk;
 • proszki do prania;
 • płyny do mycia i pielęgnacji podłóg;
 • płyny do pielęgnacji i dezynfekcji zróżnicowanych powierzchni;
 • środki do mycia toalet;
 • płyny do mycia naczyń i kapsułki do zmywarek.

Świadomi konsumenci dokonują bardziej przemyślanych wyborów i stawiają na produkty wysokiej jakości, a im bardziej profesjonalny płyn czy preparat, tym wyższa cena. Przykładowo, 5-litrowa butelka specjalnego płynu do osadów kosztuje ok. 115 zł. Tyle samo trzeba będzie zapłacić za podobny pojemnik ze środkiem do czyszczenia powierzchni. Mniejsze opakowania są zazwyczaj droższe, dlatego bardziej opłacalne okazuje się kupowanie artykułów do sprzątania w większych butelkach.

Najważniejsze informacje w tym artykule:

 • Gdzie szukać środków czystości w niższej cenie i jak zaoszczędzić na ich zakupie z kartą PAYBACK – pamiętaj, że punktami możesz obniżyć wysokość rachunku za zakupy m.in. w markecie budowlanym PSB Mrówka.
 • Które środki czystości najwięcej nas kosztują i gdzie w pierwszej kolejności należy szukać sposobów na oszczędzanie.
 • Kiedy pojawiają się najlepsze okazje cenowe i jak na nie zapolować.
 • Gdzie dostępne są gazetki promocyjne hipermarketów i drogerii oraz z jaką częstotliwością się ukazują.
 • Jakie są sprawdzone sposoby na to, by zaoszczędzić na zakupie chemii gospodarczej.
 • Jak kupować środki czystości i jednocześnie zbierać punkty PAYBACK.
Wróć do kalkulatora
Zobacz również:
Remont z PSB Mrówka

Najtańsze materiały budowlane – gdzie i jak kupować?

Budowa domu lub generalny remont mieszkania to przedsięwzięcie, które wiąże się ze…

Czytaj więcej
Gdzie kupować tanie kosmetyki? Jak ich szukać w sklepach i drogeriach?

Gdzie kupić tanio kosmetyki i jak ich szukać?

Poznaj porady Pani_od_Oszczędzania i dowiedz się jak nie zbankrutować na kupnie kosmetyków

Czytaj więcej