Kalkulator PAYBACK

Najpopularniejsze aplikacje mobilne dla kierowców w Polsce

Aplikacje mobilne dla kierowców to inteligentne narzędzia, które pomagają wyznaczyć trasę, ominąć płatne odcinki, ale również sprawdzić ceny paliwa na stacjach i przeanalizować koszty eksploatacji auta. Poznaj najważniejsze funkcje Google Maps, Yanosika, Fuelio, Waze, SkyCash oraz PAYBACK i korzystaj z nich podczas jazdy samochodem!
Przegląd aplikacji mobilnych dla kierowców w Polsce

PAYBACK nie bez powodu pojawia się wśród aplikacji mobilnych dla kierowców. Ten rozbudowany program lojalnościowy pozwala zbierać punkty i obniżać nimi rachunek za tankowanie na stacjach bp Polska. Oprócz tego na stronie internetowej  znajdziesz tablice informacyjne z aktualnymi cenami paliwa oraz kalkulator spalania paliwa, dzięki któremu w prosty sposób oszacujesz koszty podróży.

Google Maps

To jedna z najpopularniejszych aplikacji, która służy kierowcom przede wszystkim jako nawigacja. Dzięki temu narzędziu nie tylko odnajdziesz drogę z punktu A do punktu B. ale również wprowadzisz dodatkowe przystanki na trasie, ominiesz płatne odcinki i wyznaczysz najbardziej ekonomiczną wersję trasy. Z systemu nawigacyjnego możesz korzystać także offline. Wystarczy, że wcześniej pobierzesz mapy offline na swoje urządzenie i uruchomisz je, gdy utracisz połączenie z internetem.

 

Google Maps daje również możliwość sprawdzenia cen na stacji paliw. Aby to zrobić:

 1. Wybierz w menu aplikacji „Stacje paliw”.
 2. Stacje pojawią się na mapie w formie pinezek, a przy niektórych punktach będzie widoczna również aktualna cena za litr paliwa.
 3. Dotknij wybranej pinezki, by sprawdzić szczegółowe informacje na temat stacji: godziny otwarcia oraz jej dokładny adres.
 4. Ustaw wybraną stację jako cel swojej podróży.

Informacje na temat średnich cen paliwa – benzyny, oleju napędowego, gazu – znajdziesz również na stronie internetowej PAYBACK.

 

Yanosik

Yanosik – aplikacja, która zawdzięcza swoją nazwę popularnemu polskiemu zbójnikowi Janosikowi – to nie tylko wygodna nawigacja, ale przede wszystkim sprawny system ostrzegawczy, dzięki któremu dowiesz się o kontrolach prędkości na drodze, fotoradarach, nieoznakowanych radiowozach, wypadkach, korkach, warunkach panujących na drodze i innych potencjalnych zagrożeniach. Liczne powiadomienia pozwolą Ci uniknąć niespodzianek i nieprzewidzianych wydatków na mandat lub naprawę auta po stłuczce spowodowanej niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Niektórzy kierowcy obawiają się, że posiadanie Yanosika może skutkować mandatem. Narzędzie, które działa jak antyradar, jest jednak w pełni legalne. 

Fuelio

Z polską aplikacją paliwową Fuelio możesz łatwiej kontrolować i planować swoje wydatki związane z utrzymaniem auta. Narzędzie to zapisuje, ile wydajesz na tankowanie i podpowiada, gdzie tankować najtaniej. Co więcej, zapisuje trasy, którymi często się poruszasz i przygotowuje statystyki na temat kosztów podróży, średniej prędkości czy czasu przejazdu. Dzięki temu dowiesz się, czy Twoją jazdę można uznać za ekonomiczną.

Tankuj na bp i zyskuj
Proszę wprowadzić kwotę zakupów
Proszę wybrać rodzaj kuponu
Proszę wprowadzić wartość kuponu
Proszę wybrać wartość kuponu

PAYBACK

Aplikacja PAYBACK to narzędzie, w którym sprawdzisz i porównasz aktualne ceny paliw w poszczególnych województwach. Oprócz tablic informacyjnych – aktualizowanych raz w tygodniu – czeka tu na Ciebie kalkulator spalania paliwa – narzędzie, które pomoże Ci oszacować koszt planowanej podróży. W aplikacji mobilnej PAYBACK znajduje się przede wszystkim Twoja elektroniczna karta, a na niej punkty, które możesz wymienić za paliwo na stacjach bp Polska. Aby częściej korzystać ze zniżek, sięgnij po kupony promocyjne, dzięki którym za pojedynczą transakcję możesz otrzymać nawet 15 razy więcej punktów niż to wynika ze standardowego przelicznika.

Waze

Waze Social GPS Maps & Traffic to nawigacja samochodowa, w której bardzo ważną rolę odgrywają użytkownicy. Jest to społeczność, która dzieli się informacjami na temat ruchu drogowego, patroli policyjnych, robotach drogowych i fotoradarach. Informacje są dodawane przez użytkowników, więc ilość i szczegółowość powiadomień zależy od zaangażowania całej społeczności. Aby korzystać z Waze, nie musisz mieć osobnego konta, ale możesz logować się za pomocą danych do profilu na Facebooku.

SkyCash

SkyCash to aplikacja dla kierowców, którzy aktywnie korzystają z infrastruktury miejskiej. Za jej pośrednictwem możesz zapłacić za tankowanie, kupić bilet na autobus czy pociąg i opłacić wjazd na autostradę. Dzięki temu narzędziu możesz zaoszczędzić czas, bo wszystkie transakcje obsługiwane są przez system szybkich – a przy tym bezpiecznych – płatności.


Najważniejsze informacje w artykule

 • jakie aplikacje mobilne najlepiej sprawdzą się jako nawigacja samochodowa;
 • jakie dodatkowe funkcje czekają na Ciebie w popularnej aplikacji dla kierowców Google Maps;
 • czy posiadanie aplikacji Yanosik jest legalne;
 • jak tankować taniej z kartą PAYBACK i gdzie sprawdzić aktualne ceny paliwa;
 • jak aplikacja Fuelio może Ci pomóc w obliczeniu wydatków na samochód;
 • czym jest aplikacja Waze i jaką rolę odgrywa społeczność kierowców w jej tworzeniu;
 • za co możesz zapłacić z aplikacją SkyCash.
Wróć do kalkulatora
Zobacz również:
Jak jeździć ekonomicznie? Najważniejsze zasady

Jak jeździć ekonomicznie samochodem? Na czym polega ekonomiczna jazda?

Często podróżujesz i zależy Ci na tym, by zmniejszyć koszty eksploatacyjne auta?…

Czytaj więcej
Oznaczenia benzyny i oleju napędowego

Jakie są symbole benzyny i oleju napędowego na stacjach benzynowych?

Benzyna, olej napędowy i gaz to rodzaje paliw, które na stacjach benzynowych oznaczane…

Czytaj więcej