Kalkulator PAYBACK

Najtańsze materiały budowlane – gdzie i jak kupować?

Budowa domu lub generalny remont mieszkania to przedsięwzięcie, które wiąże się ze sporymi wydatkami. Jeśli planujesz taką inwestycję, zastanów się, gdzie kupić materiały budowlane w korzystnej cenie. Z kartą PAYBACK możesz znacznie ograniczyć wydatki, kupując w sieci marketów PSB Mrówka. Jeśli właśnie planujesz remont mieszkania lub budowę domu, doskonale wiesz, że liczy się każda złotówka. Aby zmniejszyć wydatki na materiały, wykorzystaj możliwości, jakie daje Program PAYBACK. Odwiedź sieć marketów budowlanych PSB Mrówka i zbieraj punkty za każdą transakcję. Zgromadzone punkty możesz np. później wykorzystać do obniżenia wysokości rachunku za kolejne zakupy u tego partnera Programu. Sprawdź, jak to działa i zacznij oszczędzać.
Remont z PSB Mrówka

Przywileje w PAYBACK

Jeśli właśnie planujesz remont mieszkania lub przygotowujesz kosztorys przed budową domu, z pewnością szukasz solidnych materiałów budowlanych w korzystnych cenach. W takiej sytuacji Program PAYBACK to coś odpowiedniego dla ciebie. Będąc jego uczestnikiem, możesz zaoszczędzić na zakupie chemii budowlanej, cementu czy termoizolacji w sieci marketów budowlanych PSB Mrówka. Przekonaj się, jakie możliwości daje ci uczestnictwo w Programie. Sprawdź aktualne promocje i pamiętaj, że swoje punkty możesz w dowolnym momencie wymienić na atrakcyjne nagrody rzeczowe, vouchery lub wykorzystać do obniżenia rachunku za zakupy u wybranych partnerów. Jeśli jeszcze nie masz swojej karty, zarejestruj się lub pobierz aplikację mobilną i zacznij aktywnie zbierać punkty. To bardzo proste:

 • Szukasz materiałów budowlanych, wykończeniowych lub artykułów dekoracyjnych? Wstąp do marketu PSB Mrówka i wybierz produkty oznaczone etykietą „Taniej z kartą”. Pamiętaj, że za wybrane artykuły z gazetki możesz zgarnąć więcej punktów PAYBACK i wykorzystać je np. podczas następnych zakupów.
 • Aby efektywnie zbierać punkty i dostawać informacje o najnowszych promocjach, ściągnij mobilną aplikację PAYBACK. Konto możesz założyć również przez stronę internetową. Korzystanie z Programu jest całkowicie darmowe.
 • Zastanawiasz się, jak zbierać punkty PAYBACK jeszcze szybciej? Pomogą ci w tym kupony promocyjne. Dzięki nim za pojedynczą transakcję otrzymasz nawet 20 razy więcej punktów. Znajdziesz je w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej. Wystarczy aktywować wybrany kod rabatowy za pomocą jednego kliknięcia. Jeśli robisz zakupy przez Internet, pamiętaj o tym, aby logować się na stronę PSB Mrówka, wchodząc bezpośrednio przez platformę PAYBACK. Tylko wtedy punkty będą naliczały się prawidłowo.
 • Jeśli odwiedzasz partnera w sklepie stacjonarnym, przed wejściem do sklepu uruchom w swoim smartfonie PAYBACK GO. To funkcja w naszej aplikacji, dzięki której wszystkie dostępne kupony masz zebrane w jednym miejscu, gdy już jesteś w markecie PSB Mrówka. W ten sposób nie przegapisz żadnej okazji, by zaoszczędzić.

  Zacznij oszczędzać na materiałach budowlanych i dekoracyjnych

  punkciak

 

Jak tanio kupić materiały budowlane? Market, hurtownia budowlana czy internet?

Każdy inwestor – niezależnie od tego, czy ma zamiar wybudować duże osiedle, czy tylko przeprowadzić remont we własnym mieszkaniu – szuka najlepszych sposobów, by oszczędzić na materiałach budowlanych, bez szkody dla prowadzonego przedsięwzięcia. Do najczęściej odwiedzanych miejsc, w których kupuje się niezbędne surowce w dobrych cenach, należą:

 • hurtownie budowlane – znajdziesz tu asortyment zróżnicowany pod względem marek i producentów. Wszystkie produkty łączy jedna wspólna cecha, czyli tzw. ceny hurtowe, które są dużo korzystniejsze od tych w mniejszych sklepach. Najkorzystniej wychodzi kupowanie większych ilości materiałów, jednak nawet w przypadku mniejszego zakupu sporo zaoszczędzisz. Hurtownie mieszczą się zazwyczaj na obrzeżach większych miast, ale w większości przypadków oferują usługi transportowe, więc materiał bez problemu dotrze we wskazane miejsce. Do dyspozycji są auta dostawcze, a także samochody ciężarowe o ładowności ok. 20 t;
 • markety budowlane – to miejsca, w których również czekają na ciebie różne kategorie produktów, dzięki czemu zakupy zrobisz w jednym miejscu. Co więcej, możesz liczyć na wyprzedaże i atrakcyjne promocje. Jeśli masz kartę PAYBACK, koniecznie zajrzyj do marketu budowlanego PSB Mrówka. Znajdziesz tam nie tylko niezbędne materiały do remontu lub budowy, lecz także zbierzesz dodatkowe punkty za każdą transakcję. Gdy zgromadzisz ich wystarczająco dużo, możesz obniżyć swój rachunek za zakupy. Produkty opatrzone etykietą „Taniej z kartą” to gwarancja korzystniejszej ceny dla uczestników Programu;
 • internet – jeśli masz już sprawdzonych producentów, materiały budowlane możesz kupić także online. To wygodne rozwiązanie, a przy tym duża oszczędność czasu – dzięki temu skupisz się np. na szczegółowym planowaniu remontu, zamiast stać korkach, a następnie w długich kolejkach do kas. Nietrafiony zakup zwrócisz zgodnie z polityką zwrotów i reklamacji, która dotyczy całej sprzedaży internetowej. Co więcej, niektóre sklepy mają też opcję zwrotu niewykorzystanego towaru. Pamiętaj, że sieć marketów PSB Mrówka prowadzi sklep online, w którym kupisz artykuły budowlane z dostawą do domu lub odbiorem osobistym w sklepie, a za każdy zakup otrzymasz punkty PAYBACK.

Czy warto zakup materiałów budowlanych powierzyć wykonawcy?

Inwestorzy często zastanawiają się, czy powierzyć zakup materiałów budowlanych wykonawcy. Rozwiązanie to ma wiele zalet, jeśli pracuje dla ciebie solidna i sprawdzona ekipa. Nie musisz wtedy samodzielnie kalkulować ani spędzać długich godzin w hurtowniach budowlanych.

Masz bowiem pewność, że na twoim placu budowy znajdzie się wszystko, co potrzebne. Wykonawcy często współpracują z zaprzyjaźnionymi hurtowniami, które gwarantują im dostawy na czas, jednak nie zawsze są to rozwiązania najkorzystniejsze cenowo. Może się okazać, że decyzja zlecenia zakupu materiałów budowlanych wykonawcy zwiększy cenę przedsięwzięcia nawet o kilkanaście procent. Samodzielnie na budowie domu o wartości 500 tys. zł możesz oszczędzić nawet 50 tys. zł., za które z powodzeniem wyposażysz całe mieszkanie. W tym przypadku żmudny research i samodzielna kalkulacja mogą się opłacić.

Gdzie tanio kupić materiały budowlane?

Kiedy szukasz tanich materiałów budowlanych, z pewnością zwracasz uwagę nie tylko na cenę produktów, lecz także lokalizację sklepu. To oczywiste, że transport dużej ilości cementu czy materiałów do termoizolacji z lokalnego składu będzie najwygodniejszy i najtańszy, jednak możesz na tym sporo stracić. Powód jest bardzo prosty – lokalne hurtownie, które nie mają konkurencji w okolicznych miejscowościach, często pozwalają sobie na wprowadzenie wyższych cen.

Jeśli twoja budowa znajduje się z dala od większego miasta i monopol ma tu jeden skład budowlany, skorzystaj z oferty sklepu z innego regionu Polski. Hurtownie coraz częściej prowadzą sprzedaż internetową i oferują dowóz materiałów budowlanych prosto na twoją budowę. Przy dużej oszczędności na surowcach koszty transportu nie powinny znacząco wpłynąć na twój budżet.

Kiedy materiały budowlane są najtańsze?

Ceny materiałów budowlanych nie są wartością stałą. Na podwyżki mają wpływ takie czynniki jak inflacja, wzrost cen energii oraz surowców niezbędnych do produkcji, a także zmniejszona dostępność przy dużym popycie. Trzeba liczyć się z podwyżkami, dlatego warto zaplanować odpowiedni czas na zakupy. Sezon budowlany zaczyna się wiosną i trwa do późnej jesieni. Najmniej działań na placach budowy prowadzi się zimą ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. O tej porze roku znacznie zmniejsza się też ruch w hurtowniach oraz składach budowlanych, można więc liczyć na spore obniżki. Kupując niezbędne produkty zimą, otrzymujesz gwarancję ceny, która obowiązywała jeszcze w poprzednim sezonie.
Jeśli planujesz rozpocząć budowę domu na wiosnę, w potrzebne materiały możesz zaopatrzyć się wcześniej. Nie masz miejsca na ich składowanie? Większość hurtowni umożliwia przechowanie u nich zakupionych artykułów do momentu rozpoczęcia działań budowlanych. Jeśli w trakcie prac zabraknie ci surowców, skorzystaj z promocji w marketach budowlanych lub płać mniej za swoje zakupy dzięki karcie PAYBACK.

Tanie budowanie – czy da się oszczędzać na materiałach budowlanych?

Oszczędzanie na materiałach budowlanych nie musi wiązać się z rezygnacją z wysokiej jakości produktów. Wystarczy poznać odpowiednie patenty, aby nowy lub wyremontowany dom był solidny, a na twoim koncie pojawiły się oszczędności. Wykorzystaj swoją kartę PAYBACK, dzięki której możesz kupić wybrane produkty (oznaczone etykietką „Taniej z kartą”) w sieci marketów PSB Mrówka. Nie zapominaj też o gazetce, którą znajdziesz na naszej stronie – tam na bieżąco publikowany jest wykaz artykułów objętych promocją. Dzięki temu zaplanujesz zakupy z wyprzedzeniem. Jeśli na koncie PAYBACK masz już zebrane punkty, wykorzystaj je, aby obniżyć swój rachunek podczas wizyty w markecie PSB Mrówka. 5000 punktów to rabat w wysokości 50 zł. Zebranie takiej, a nawet wyższej sumy nie jest trudne, zwłaszcza gdy korzystasz z kuponów, dzięki którym za pojedynczą transakcję otrzymasz nawet kilkanaście razy więcej punktów.
Inne sposoby na efektywne oszczędzanie na materiałach budowlanych to:

 • wybór składu lub hurtowni, która oferuje najkorzystniejsze ceny. Pamiętaj, że nie musi ona znajdować się blisko twojego domu – tanie materiały możesz zamówić online;
 • korzystanie z promocji okolicznościowych oraz wyprzedaży;
 • zakup artykułów budowlanych poza sezonem, najlepiej zimą.
  Najnowsza gazetka PSB MrówkaKliknij w baner i sprawdź najnowszą gazetkę>>>

Gdzie szukać najtańszych materiałów na budowę?

Najtańsze materiały budowlane znajdziesz w składach, hurtowniach lub marketach budowlanych. Większość z nich prowadzi sprzedaż internetową i organizuje transport, dzięki czemu – podczas sporządzania kosztorysu – możesz brać pod uwagę dostawców z całej Polski. Jeśli chcesz zlecić zakupy firmie budowlanej, upewnij się, że zaprzyjaźniona z nią hurtownia lub skład rzeczywiście oferuje atrakcyjne ceny w porównaniu do konkurencji. Jeśli twój budżet mógłby na tym ucierpieć, samodzielnie zrób research i znajdź optymalne rozwiązanie.

Zakupy materiałów budowlanych w składzie

Nie ma wątpliwości, że skład budowlany oferuje korzystne ceny, szczególnie gdy kupuje się większą ilość materiałów. Co ważne, dysponuje również miejscem, dlatego bez problemu zrobisz tu zakupy poza sezonem i przechowasz zakupione produkty do momentu rozpoczęcia budowy. Do ogromnych zalet tego rozwiązania należy nie tylko atrakcyjniejszy koszt, lecz także wygoda (opcja dostawy towaru na plac budowy). Pamiętaj, że będąca jednym z partnerów Programu PSB Mrówka również zalicza się do punktów, gdzie możesz kupować tanie materiały i akcesoria do budowy lub remontu domu. Ta sieć marketów budowlanych ma istotną przewagę nad innymi składami – obowiązuje tu karta PAYBACK, z którą można oszczędzać i zbierać punkty.

Gdzie kupić tanie dodatki do domu?

Sieć sklepów PSB Mrówka to nie tylko skład budowlany, w którym znajdziesz chemię budowlaną, zaprawę suchą, cement czy termoizolację, lecz także produkty niezbędne do wykończenia oraz dekoracji domu. Wśród artykułów dekoracyjnych są m.in. akcesoria do nowoczesnej dekoracji okien, dywany, wykładziny, stylowe lampy, kwietniki, wazony, ramki, lustra i wiele innych przedmiotów, które nadają oryginalny charakter wnętrzom. Market budowlany PSB Mrówka daje ci możliwość zakupu wszystkich niezbędnych produktów w jednym miejscu. Pamiętaj, że duże zakupy to więcej punktów PAYBACK, które możesz wymienić na atrakcyjne nagrody rzeczowe, vouchery lub wykorzystać do obniżenia rachunku za zakupy.

Wyposażenie mieszkania

Gdzie kupić fajne rzeczy do domu?

W markecie budowlanym PSB Mrówka znajdziesz wiele ciekawych propozycji w kategoriach takich jak „wykończenie”, „wyposażenie” oraz „wokół domu”. Dzięki dostępnym artykułom wykończeniowym i dekoracyjnym urządzisz swoje wnętrze w takim stylu, o jakim marzysz. Oprócz tego zaaranżujesz ogród, w którym będziesz spędzać wolny czas z rodziną i znajomymi. Zaglądaj na stronę marketu PSB Mrówka, ponieważ oferta artykułów stale się poszerza. Przed zakupami pamiętaj o zerknięciu do gazetki – być może przedmiot, o którym marzysz, właśnie został objęty atrakcyjną promocją.

Najważniejsze informacje w tym artykule

 • Jak wykorzystać kartę PAYBACK, aby oszczędzać na zakupie materiałów budowlanych – korzystaj z oferty partnerskiej sieci marketów PSB Mrówka. Jako uczestnik Programu masz dostęp do oferty specjalnej „Taniej z kartą”. Oprócz tego za każdą transakcję otrzymujesz kolejne punkty, którymi możesz częściowo zapłacić za kolejne zakupy budowlane.
 • Czy warto powierzyć zakup materiałów ekipie budowlanej lub remontowej – to wygodne rozwiązanie, jednak w niektórych przypadkach może okazać się nieopłacalne. Szacuje się, że robiąc zakupy na własną rękę, możesz zaoszczędzić nawet kilkanaście procent. Dla takiej oszczędności warto zrobić porządny research i podszkolić się w dziedzinie materiałów budowlanych.
 • Gdzie kupić najtańsze materiały budowlane – najlepszym miejscem są składy, hurtownie i markety budowlane. Pamiętaj, że wśród nich jest sieć sklepów PSB Mrówka, gdzie możesz zbierać punkty PAYBACK i wymieniać je na atrakcyjne nagrody rzeczowe lub karty podarunkowe do wykorzystania u wybranych partnerów Programu. Jeśli chcesz zbierać punkty szybciej, korzystaj z kuponów promocyjnych. Dzięki nim za pojedynczą transakcję zyskasz nawet kilkanaście razy więcej punktów.
 • Która pora roku jest najlepsza na zakup materiałów budowlanych – najlepiej kupować zimą, gdy obowiązują jeszcze ceny z poprzedniego sezonu. W ten sposób unikniesz podwyżek. Pamiętaj, że większość składów może zaoferować przechowanie zakupionych artykułów do wiosny.
 • Jak kupować materiały budowlane w najlepszych cenach – nie bój się korzystać ze sprzedaży internetowej, którą prowadzą hurtownie. Oferują one także transport, dlatego możesz szukać dostawców na terenie całej Polski.
 • Jakie są zalety kupowania artykułów budowlanych w składach – niska cena i możliwość dowozu to zalety, które jako pierwsze przychodzą na myśl. Pamiętaj, że sieć marketów PSB Mrówka również jest składem, w którym nie tylko kupisz tańsze artykuły budowlane, lecz także skorzystasz z możliwości, jakie daje Program PAYBACK.
 • Gdzie kupić fajne i tanie dodatki do domu – w marketach PSB Mrówka znajdziesz nie tylko cement, farby czy materiały do izolacji termicznej, lecz także szeroką ofertę akcesoriów dekoracyjnych do domu i ogrodu. Dzięki nim twoje wnętrza nabiorą charakteru, a ty zdobędziesz kolejne punkty PAYBACK, które będziesz mógł wykorzystać podczas zakupów w przyszłości.
Wróć do kalkulatora
Zobacz również:
Gdzie kupować tanie kosmetyki? Jak ich szukać w sklepach i drogeriach?

Gdzie kupić tanio kosmetyki i jak ich szukać?

Poznaj porady Pani_od_Oszczędzania i dowiedz się jak nie zbankrutować na kupnie kosmetyków

Czytaj więcej
Sklepy z wyposażeniem wnętrz – gdzie szukać akcesoriów wnętrzarskich?

Sklepy z wyposażeniem wnętrz – gdzie szukać akcesoriów wnętrzarskich?

Szukasz sposobu na modny i ponadczasowy wystrój domowych wnętrz? Sprawdź porady.

Czytaj więcej
Jak kupować tanie środki czystości – gdzie ich szukać?

Jak kupować tanie środki czystości – gdzie ich szukać?

Sprawdź jak kupować środki czystości i oszczędzać dzięki zakupom z PAYBACK?

Czytaj więcej