Kalkulator PAYBACK

Najpiękniejsze trasy samochodowe w Polsce - TOP 5

Jeśli lubisz podróżować samochodem, a piękne widoki za oknem sprawiają, że szybciej bije Ci serce, poznaj najpiękniejsze trasy turystyczne w Polsce. Wielka Pętla Bieszczadzka, szlak zamków gotyckich czy Mierzeja Helska to wygodne trasy dla Twojego auta, które wiodą przez różne części kraju i zachęcają do zwiedzania.
Najpopularniejsze trasy wycieczkowe w Polsce

Planujesz wycieczkę samochodową po Polsce i zastanawiasz się, jak zaoszczędzić na paliwie? Jeśli jesteś uczestnikiem programu PAYBACK, wybieraj stacje bp Polska, na których możesz tankować taniej dzięki zgromadzonym punktom. Na stronie PAYBACK znajdziesz internetowy kalkulator spalania paliwa, który pomoże Ci szybko oszacować koszty podróży, a dzięki tablicom informacyjnym sprawdzisz aktualne ceny paliwa w wybranym województwie.

 

Wielka Pętla Bieszczadzka

Wielka Pętla Bieszczadzka to jedna z najbardziej znanych tras turystycznych w Polsce. Liczy ok. 140 km – więc możesz przejechać ją w ciągu jednego dnia – rozpoczyna się i kończy w Lesku, a wiedzie przez takie miejscowości jak: Hoczew, Baligród, Cisna, Wetlina, Ustrzyki Górne, Smolnik, Czarna Górna, Ustrzyki Dolne. Całkowity czas przejazdu bez postojów to ok. 2,5 godziny. Na tej drodze trzeba jechać wolniej ze względu na zwierzęta, które często się przy niej pojawiają.

Droga prowadzi przez Bieszczadzki Park Narodowy, a oprócz terenów leśnych czekają tu na Ciebie punkty widokowe, z których doskonale widać piękną panoramę gór. Najwyższy z nich to przełęcz Wyżna, która znajduje się na wysokości 870 m n.p.m. Jeśli szukasz miejsca na postój, w samym środku Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej znajduje się Solina i malownicze jezioro Solińskie.

Mierzeja Helska: Władysławowo – Hel

Jeśli z okna samochodu wolisz podziwiać nadmorski krajobraz, trasa od Władysławowa do Helu to coś specjalnie dla Ciebie. Droga przez Mierzeję Helską nie jest długa – liczy ok. 36 km, a przejazd trwa ok. 45 minut – i przebiega przez Chałupy, Kuźnicę, Jastarnię, Juratę i Hel. Po drodze możesz zwiedzić jeden z kurortów, pospacerować po lesie lub zrelaksować się na piaszczystej plaży. W najwęższym punkcie Półwyspu Helskiego obejmiesz wzrokiem zarówno Morze Bałtyckie, jak i Zatokę Pucką, które znajdują się po obu stronach Mierzei.

Zastanawiasz się, ile paliwa spali Twój samochód na tej trasie? Skorzystaj z internetowego kalkulatora na stronie. Dzięki niemu oszacujesz koszt podróży. Pamiętaj, że w przypadku korków – które są znakiem rozpoznawczym wielu turystycznych miejscowości – zużycie paliwa będzie większe.

Weekendowe rabaty na paliwo i LPG

Szlak zamków gotyckich (Warmia, Mazury i Kaszuby)

To trasa dla miłośników historii, architektury i pięknych krajobrazów. Szlak zamków gotyckich wiedzie przez Warmię, Mazury i Kaszuby, liczy ok. 560 km, a całkowity czas przejazdu – bez uwzględnienia postojów – to ok. 9 godzin. Trasa wiedzie przez takie miejscowości jak Bytów, Malbork, Gniew, Sztum, Nidzicę, Ostródę i Ryn. Po drodze miniesz aż 12 zamków gotyckich, wśród których są zabytki z XIII i XIV w. – większość z nich jest udostępniona do zwiedzania, a niektóre zostały nawet zaaranżowane na hotele.

Oprócz tego na trasie czekają inne atrakcje takie jak Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie czy Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich. Tak długą trasę warto podzielić na kilka etapów. Sprawdź ceny paliw w województwach, przez które wiedzie trasa – znajdziesz je na stronie PAYBACK. Dowiedz się, ile kosztuje paliwo i przekonaj się, czy stacje, które mijasz po drodze, nie oferują zawyżonych cen.

Tankuj na bp i zyskuj
Proszę wprowadzić kwotę zakupów
Proszę wybrać rodzaj kuponu
Proszę wprowadzić wartość kuponu
Proszę wybrać wartość kuponu

Trasa wzdłuż Kanału Augustowskiego

Trasa turystyczna wzdłuż Kanału Augustowskiego to idealny pomysł na jednodniową wycieczkę samochodem. Liczy ok. 96 km, a czas przejazdu bez uwzględnienia postojów wynosi 2 godziny. Po drodze miniesz m.in. Śluzę Dębowo, Śluzę Sosnowo, Śluzę Borki, Śluzę Białobrzegi, Śluzę Augustów, Śluzę Mikaszówka, Śluzę Sosnówek i Śluzę Kurzyniec (Rudawka). W okolicach najdłuższego zabytku hydrotechnicznego w naszym kraju znajdują się malownicze lasy, łąki i wsie.

Planujesz więcej tras turystycznych w Polsce? Z kartą PAYBACK możesz zmniejszyć koszty podróży i tankować taniej. Dzięki zgromadzonym punktom obniżysz rachunek za paliwo na stacjach bp Polska. Aby zbierać je szybciej i efektywniej, rób zakupy w sklepach partnerskich i korzystaj z kuponów promocyjnych, które pozwolą Ci zgarnąć nawet 20 razy więcej punktów za pojedyncze zakupy!

Podhalańska droga Oswalda Balzera

W zestawieniu najpiękniejszych tras samochodowych w Polsce nie mogło zabraknąć podhalańskiej drogi Oswalda Balzera, która prowadzi z Zakopanego do Palenicy Białczańskiej, z której rozpoczyna się szlak do Morskiego Oka. Liczy ok. 22 km, a na jej pokonanie – przy założeniu, że nie będzie korków – potrzeba ok. pół godziny. Po drodze widać szczyty wysokich gór, jednak podziwianie widoków jest utrudnione przez ostre zakręty i strome podjazdy. Droga wymaga zwiększonej uwagi ze strony kierowcy i najlepiej pokonywać ją jesienią lub wiosną, czyli poza szczytem sezony turystycznego na Podhalu.


Najważniejsze informacje z artykułu

  • jakie są najpiękniejsze trasy turystyczne, które można pokonać samochodem i jakie atrakcje czekają na Ciebie na Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej, Mierzei Helskiej czy Szlaku Zamków Gotyckich;
  • które trasy samochodowe można pokonać w ciągu jednego dnia, a które lepiej rozłożyć na kilka etapów;
  • jak oszacować koszty podróży samochodem – w tym celu użyj kalkulatora spalania paliwa dostępnego na stronie PAYBACK;
  • jak sprawdzić ceny paliwa w poszczególnych województwach – te dane są na bieżąco aktualizowane na tablicach informacyjnych, które również znajdują się na stronie internetowej PAYBACK;
  • jak tankować taniej dzięki karcie PAYBACK. 
Wróć do kalkulatora
Zobacz również:
Jak jeździć ekonomicznie? Najważniejsze zasady

Jak jeździć ekonomicznie samochodem? Na czym polega ekonomiczna jazda?

Często podróżujesz i zależy Ci na tym, by zmniejszyć koszty eksploatacyjne auta?…

Czytaj więcej
Limity prędkości w Polsce

Limity prędkości na polskich drogach. Sprawdź, jakie są ograniczenia prędkości w Polsce

Sprawdź, gdzie możesz rozpędzić się do 140 km/h, a kiedy za przekroczenie 50 km/h…

Czytaj więcej
Oznaczenia benzyny i oleju napędowego

Jakie są symbole benzyny i oleju napędowego na stacjach benzynowych?

Benzyna, olej napędowy i gaz to rodzaje paliw, które na stacjach benzynowych oznaczane…

Czytaj więcej