Kalkulator PAYBACK

Sklepy z wyposażeniem wnętrz – gdzie szukać akcesoriów wnętrzarskich?

Szukasz sposobu na modny i ponadczasowy wystrój domowych wnętrz? Niezmienną popularnością cieszy się styl klasyczny i skandynawski. Niezbędne elementy dekoracyjne – zasłony, dywany, tapety – oraz meble znajdziesz w sklepach wnętrzarskich. Podczas zakupów online np. w IKEA lub Home&You możesz nie tylko wybrać stylowe akcesoria, ale także oszczędzać. Każda transakcja premiowana jest punktami PAYBACK, które możesz wymieniać na atrakcyjne nagrody rzeczowe z kategorii Dom i Ogród, vouchery do wykorzystania w sklepach partnerów lub zniżki na zakupy w sieci sklepów PSB Mrówka.
W artykule znajdziesz dodatkowe porady od Karoliny Nowickiej z profilu Pani od Oszczedzania.
Sklepy z wyposażeniem wnętrz – gdzie szukać akcesoriów wnętrzarskich?

W jakim stylu można wykończyć wnętrze mieszkania lub domu?

Jeśli chcesz nadać swoim wnętrzom wyjątkowego charakteru, masz do wyboru wiele różnych koncepcji dekoracyjnych. Tylko od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na styl:

  • skandynawski – to przestronne i nowoczesne wnętrza. Dominują w nich funkcjonalne meble w jasnych odcieniach;
  • klasyczny – ważna jest w nim równowaga i symetria. Meble wykonane są z solidnych materiałów, a w akcesoriach dekoracyjnych można dostrzec nawiązania do tradycji;
  • industrialny – to nieco surowy styl przemysłowy, który nawiązuje do amerykańskich tendencji z lat 50. XX stulecia. Znajdziesz tu np. tapety, które imitują cegłę lub surowy beton;
  • glamour – wnętrza urządzone według tej koncepcji wyróżniają się elegancją, wyszukanymi dodatkami i niebanalnym designem. Znajdziesz tu np. kryształowe lampy;
  • vintage – w pomieszczeniach w stylu vintage nie brakuje starodawnych mebli i nawiązań do minionych epok. Elementy vintage możesz także zaaranżować w nowoczesny sposób;
  • art-déco – znajdziesz tu antyki połączone z eleganckimi dodatkami, ale także szeroką paletę kolorów, które wraz z figurami geometrycznymi tworzą przyjemne dla oka wrażenie;
  • kolonialny – cechą charakterystyczną tego stylu są meble i dodatki wykonane z egzotycznych, przeważnie ciemnych, rodzajów drewna (np. z hebanu czy mahoniu);
  • nowoczesny – najważniejsze są w nim funkcjonalność, prostota i minimalizm. Nowoczesne rozwiązania pozwalają m.in. komfortowo urządzić mieszkania o niewielkich metrażach;
  • orientalny – nawiązuje do kultury krajów azjatyckich. Wyróżniają go ciepłe kory oraz przepych;
  • śródziemnomorski – to przytulne wnętrza utrzymane w neutralnej kolorystyce, w których każdy powinien czuć się dobrze;
  • minimalistyczny – miłośnicy tego stylu kierują się zasadą „Im mniej mebli i dodatków, tym lepiej”. Dominuje tu prostota w każdym wymiarze;
  • Hamptons – spotkasz tu połączenie różnych konwencji aranżacyjnych, a całość tworzy wrażenie XIX-wiecznego domku w brytyjskiej wsi.

 

Jeśli nie wiesz, który styl wybrać i jak zacząć prace aranżacyjne, skorzystaj z porad architekta wnętrz.

Zacznij oszczędzać z PAYBACK na materiałach budowlanych i dekoracjach

punkciak

Gdzie kupić tanie akcesoria do wyposażenia domu? Rodzaje sklepów

Akcesoria do wyposażenia domu, takie jak stylowe stoliki czy różnego rodzaju tekstylia, kupisz w marketach budowlanych, sklepach meblowych, wnętrzarskich lub w atelier projektantów. Tanie warianty znajdziesz w sieci, na Marketplace’ach lub w sklepach internetowych. Sprawdź, z jakimi markami współpracuje PAYBACK, aby jeszcze szybciej i efektywniej zbierać punkty.

Markety budowlane z działami wyposażenia wnętrz

Działy wyposażenia wnętrz znajdziesz w marketach budowlanych, takich jak Leroy Merlin, Castorama czy OBI. Aby zaoszczędzić na zakupie akcesoriów dekoracyjnych, regularnie przeglądaj gazetki promocyjne, w których znajdują się informacje o najnowszych promocjach. Zajrzyj do działu wyposażenia wnętrz w sieci sklepów PSB Mrówka – pamiętaj, że możesz w nich wymieniać punkty PAYBACK na zakupy, a każda transakcja zasila Twoje konto.

Sklepy meblowe

Szeroki wybór dodatków czeka na Ciebie także w sklepach meblowych, takich jak IKEA, Komfort, Jysk czy Salony Agata. Podczas zakupów online w dwóch pierwszych zbierasz punkty PAYBACK, które możesz wymienić na atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci akcesoriów dekoracyjnych.

Sklepy specjalistyczne (np. sklepy z oświetleniem)

Dodatki do wnętrz znajdziesz w sklepach specjalistycznych, które oferują szeroki wybór oświetlenia, np. Strefa Lamp, Nowodvorski Lighting lub Elampy.pl. Odpowiednio dobrane oświetlenie samo w sobie stanowi element dekoracji.

Wyposaż swoje mieszkanie z kuponem i zyskaj więcej punktów
Proszę wprowadzić kwotę zakupów
Proszę wybrać rodzaj kuponu
Proszę wprowadzić wartość kuponu
Proszę wybrać wartość kuponu

Asortyment wnętrzarski w sieciach dyskontowych

Z pewnością regularnie odwiedzasz hipermarkety i dyskonty. Zwróć uwagę, że od czasu do czasu oferują one artykuły dekoracyjne. Ich wybór nie jest może imponujący, jednak niskie ceny mogą przekonać Cię do wyboru ciekawego drobiazgu, który urozmaici wnętrza Twojego domu.

Sklepy internetowe z artykułami wyposażenia wnętrz

Stylowe dodatki kupisz przez internet w takich sklepach, jak: Home&You, DUKA, Dekoracjadomu.pl czy MILOO Home. Sieć partnerów PAYBACK, którzy oferują artykuły do dekoracji wnętrz, jest bardzo rozbudowana. Każda transakcja przynosi Ci kolejne punkty, które wymienisz na atrakcyjne nagrody rzeczowe z kategorii Dom i Ogród, vouchery lub zniżki na zakupy w wybranych sklepach, np. w sieciach PSB Mrówka.

Marketplace’y (np. Amazon, Allegro)

Allegro to doskonałe miejsce, aby znaleźć artykuły dekoracyjne w atrakcyjnych cenach. Pamiętaj, że zakupy na Allegro oraz Amazon dadzą Ci kolejne punkty PAYBACK, a środki zgromadzone na koncie możesz wymienić na voucher i zaoszczędzić na wyposażeniu kuchni lub łazienki.

Sklepy specjalizujące się w wyposażeniu wnętrz – salony designu

Znani architekci wnętrz często prowadzą swoje salony, w których można kupić najwyższej jakości artykuły dekoracyjne. To wyższa kategoria cenowa, jednak idzie za tym jakość oraz oryginalny projekt.

Miejsca i wydarzenia specjalne z asortymentem wnętrzarskim, które warto odwiedzić

Jeśli chcesz obejrzeć różne warianty artykułów dekoracyjnych i porównać ich ceny, odwiedzaj targi meblowe, wystawy wnętrzarskie, a także pchle targi.Kliknij w baner i sprawdź najnowszą gazetkę>>>

Targi meblowe

To cykliczne wydarzenia odbywające się średnio dwa razy do roku, które zazwyczaj organizowane są w dużych halach targowych na obrzeżach miast. Szczegółowe kalendaria wydarzeń dostępne są w sieci. Spotkasz na nich wiele marek i przyjrzysz się z bliska ich najnowszym propozycjom aranżacyjnym. Dodatkową atrakcją mogą być spotkania ze znanymi projektantami lub konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Gazetka PSB Mrówka

Kliknij w baner i sprawdź najnowszą gazetkę>>>

Wystawy wnętrzarskie

Na tego rodzaju wydarzeniach możesz zainspirować się ciekawymi rozwiązaniami proponowanymi przez znanych projektantów wnętrz. Być może zastosujesz jakieś rozwiązanie w swoim domu!

Pchle targi, wyprzedaże garażowe i wyprzedaże nieruchomości

Jeśli szukasz świetnych okazji cenowych, te wydarzenia są właśnie dla Ciebie. Na pchlim targu czy wyprzedaży garażowej znajdziesz używane, lecz stylowe artykuły dekoracyjne. Często znajdują się wśród nich antyki i dodatki utrzymane w oryginalnych stylach. Artykuły używane często sprzedawane są w dużo niższych cenach, jednak reguła ta nie dotyczy wartościowych antyków.

Hurtownie i pokazy handlowe

Cena hurtowa jest zazwyczaj niższa. Dlatego niektórzy odwiedzają hurtownie w poszukiwaniu akcesoriów wnętrzarskich w atrakcyjnych cenach. Innym sposobem, aby przyjrzeć się ciekawym elementom wyposażenia wnętrz, może być udział w pokazie handlowym. Tego rodzaju wydarzenia należy traktować informacyjnie i dać sobie czas na decyzję o zakupie.

Porady Pani_od_Oszczędzania

Z pewnością dobrym pomysłem będzie również przeglądanie lokalnych grup na Facebooku czy portali typu OLX, w których ludzie pozbywają się niechcianych produktów za darmo. Warto je przeglądać, ponieważ zdarzają się w nich naprawdę świetne okazje i poświęcając jedynie chwilę czasu możemy zyskać coś, co idealnie pasuje nam do naszych wnętrz.

Jak po każdym zakupie – warto zachować paragony, ponieważ w trakcie remontu, ale i nie tylko możemy stwierdzić, że jednak dany produkt kompletnie nam nie pasuje, a z paragonem lub innym dowodem zakupu najczęściej możemy go zwrócić i odzyskać pieniądze. 

Podczas zakupów warto uświadomić sobie, że wiele rzeczy które podobają nam się w sklepie pełni funkcję typowo dekoracyjną, a im więcej dekoracji, tym więcej sprzątania zakurzonych przedmiotów i większy chaos we wnętrzu, dlatego uważam, że zdecydowanie warto postawić na minimalizm w tej kwestii i nie przesadzać z ilością dodatków. 

Kolejnym fajnym sposobem jest przygotowanie listy produktów, które nam pasują i chcemy je kupić, aby przy okazji organizowania parapetówki, która bardzo często związana jest właśnie z wyposażaniem mieszkania, w którym mamy zamiar dopiero zamieszkać, poprosić gości o prezenty właśnie z tej listy. Tym sposobem ograniczymy wydatki, a goście nie kupią nam nietrafionych prezentów, co niestety bardzo często się zdarza, ponieważ jeszcze nie znają naszych wnętrz. 

Fajnym pomysłem może być również kupowanie produktów z ekspozycji. 

Jeśli chodzi o remonty, a nie tylko o samo wyposażenie, to z pewnością warto zacząć je od przygotowania planu, czyli spisania wszystkich planowanych prac i na ich podstawie przygotowania spisu potrzebnych materiałów, narzędzi, fachowców. Dzięki temu będzie można oszacować koszty. Warto również pamiętać o tym, aby materiałów szukać z wyprzedzeniem, ponieważ w sezonie mniej remontowym, czyli zimą, wiele produktów jest przecenianych. 

Dobrym pomysłem będzie również porównywanie cen – fachowców oraz produktów. A w przypadku fachowców warto również pamiętać, że wybór najtańszego nie zawsze będzie oznaczać najlepszego. Poza tym stawki fachowców warto negocjować. 

Podczas zakupów warto zwracać uwagę na możliwość dokonywania zwrotów, ponieważ wiele materiałów kupuje się z tzw. “górką”, więc w razie niewykorzystania, dobrze byłoby móc ją później zwrócić i odzyskać pieniądze.

Dobrym pomysłem byłoby również wykonanie niektórych prac samodzielnie, natomiast wymaga ono poświęcenia czasu oraz posiadania pewnych umiejętności, natomiast prace takie jak zdarcie starej farby, zerwanie podłogi, skucie tynków, czy malowanie ścian nie są aż tak bardzo skomplikowane i raczej każdy sobie z nimi poradzi po małym przygotowaniu.


Karolina Nowicka z profilu na Instagramie pani_od_oszczedzania

Wróć do kalkulatora
Zobacz również:
Remont z PSB Mrówka

Najtańsze materiały budowlane – gdzie i jak kupować?

Budowa domu lub generalny remont mieszkania to przedsięwzięcie, które wiąże się ze…

Czytaj więcej
Jak kupować tanie środki czystości – gdzie ich szukać?

Jak kupować tanie środki czystości – gdzie ich szukać?

Sprawdź jak kupować środki czystości i oszczędzać dzięki zakupom z PAYBACK?

Czytaj więcej
Gdzie kupować tanie kosmetyki? Jak ich szukać w sklepach i drogeriach?

Gdzie kupić tanio kosmetyki i jak ich szukać?

Poznaj porady Pani_od_Oszczędzania i dowiedz się jak nie zbankrutować na kupnie kosmetyków

Czytaj więcej